Приятели:

Честит празник! 🙂

Две седмици по-късно, спомените от тазгодишния Фантастивал още ни греят усмихващо. Ето такива празници искаме – пак и отново!

Тъй като духът ми е на по(д)растващ, но паметта ми застарява 😉 – в представянето на Фантастивала ще си помагам с програмата му. Добавям към събитията материалите, които нашите участници-съратници ни предоставиха. (И само с тях ще си играйкам вече… ето такива участници искаме – дето да съ-участват с всички сили и усмивки! 😀 ) Ако някъде липсва материал – ще го качим по-късно (или нямаме).

Петък, 16 май

17.30: Откриване на изложбата

18 до 22 ч.: Юбилейна вечер „40 години непрекъсната дейност на клуб по фантастика, прогностика и евристика „Иван Ефремов“

Събота, 17 май

16:00: Антологията „За спасяването на света“ и Човешката библиотека: място, на което дръзваме да мечтаем дръзко
ПредставяКалин М. Ненов
-> звукозапис (заедно с кръглата маса после)

16.30: Кръгла маса: „Позитивни модели на бъдещето и устойчиво развитие“
С участието на:
Атанас П. Славов, Дружество на българските фантасти „Тера Фантазия“, писател
д-р Михаил Малеев, бивш директор на музей „Земята и хората“, геолог и минералолог
Вал Тодоров, социален активист, режисьор и писател, създател на българския клон на Indymedia.org
Калин Ненов, доброволец в природозащитното движение, участник в образователна мрежа „Място за бъдеще“ и Човешката библиотека
и други
-> звукозапис (заедно с представянето на „За спасяването на света“)

Неделя, 18 май

11.00: Награждаване на участниците в Копнежа за растящо творчество
Награждават: Кристиана Тошева от Фентъзи ЛАРП център, Петър Атанасов от SciFi.bg, Калин М. Ненов и Лъчезар Енчев от Човешката библиотека
-> звукозапис (заедно с представяне на „Аурелион“)… и вижте най-долу 🙂

11.30: Прожекция на сериала „Аурелион: Вечният баланс“ и среща с клуб „Светлини сред сенките“: Как създаваме истории заедно
Представят: Анелия Стойкова, Калин М. Ненов
-> звукозапис (заедно с награждаването от Копнежа)

12.30: Бордовата игра Bright Future
Представя: Радомир Мирчев (Гадина Проклета)
-> презентация, звукозапис

бордовата игра Bright Future

 Бордовата игра Bright Future

13.00: обедна пауза

14.30: Фентъзи ЛАРП център
Представя: Кристиана Тошева
-> презентация, звукозапис

Фентъзи ЛАРП център

15.00: 60 години Godzilla
Представя: Александър Драганов, Цитаделата / Национален клуб за фентъзи и хорър „Конан“
-> презентация, звукозапис

Годзила

16.00: SciFi.bg
Представя: Петър Атанасов
-> презентация, звукозапис (заедно с Iscariot)

16.20: Kъсометражният филм Iscariot
Представят: Петър Атанасов и сценаристът Анди Михов
-> звукозапис (заедно със SciFi.bg)

Ларпъри в пълно бойно снаряжение

16.40: Представяне на ларп, включително „Сталкер
Представя: Радомир Мирчев (Гадина Проклета) и ансамбъл въоръжени до зъби ларпъри
-> звукозапис

17.30: Прожекция на авторски анимации
Представя: Дивна Вълчева

18:00: Прожекция на филма „България, тази вечна ерес
ПредставяВал Тодоров, режисьор и сценарист

А ето и кого отличихме в Копнежа за растящо творчество тази година:

Отличия от Фентъзи ЛАРП Център

  • Петър Вълчев – за „Зетфон“
  • Мария Янева – за „Истинска мечта“
  • Елена Родимова – за „Свободно падане“
  • Станислава Тонева – за „Oчи, продаващи любов“
  • Христо Богданов – за „Забавата е пълна“
  • Кирил Иванов – за „Последният магьосник на света“
  • Моника Борисова – за „Послание към хората на Земята“
  • Лиа Лазариди – за „Послание към хората на Земята“, „Чуйте ме!“ и „Моята мечта“
  • Иван Русланов – за „Историята на едно листо“
  • Иванка Иванова – за „Компютърът и книгата“
  • Яна Миладинова – за „Съдба“
  • Кадер Караалиева – за „Зеленото съкровище“
  • Веселин Николов – за „Как пораснахме покрай гражданските събития“
  • Дима Кисьова – за „ЗДРАВЕЙ срещу ZDRAVEI – кирилицата и интернет пространството“
  • Елка Петрова – за „Липса на есе за моето училище“
  • Лъчезар Енчев – за „Идеалната любов“
  • Теодора Бориславова – за „Мери Елън“
  • Никола Пейков – за „Клончето“ и „Моята родина и моето бъдеще“
  • Анита Николова – за „Гражданските събития в България през погледа ни година по-късно“
  • Елица Баховска – за „Огънят на промяната“
  • Анжела Гюрова – за „Да преоткрием себе си преди следващия 29 февруари!“
  • Стефанка Граматикова – за „Прегръдка“ и „Орхидеите са прекалено скъпи“
  • Ангел Назиков – за „Самотници в пустошта“

Отличия от електронно списание SciFi.bg

  • Петър Вълчев – за „Зетфон“
  • Снежана Ташева – за „Ако книгите се пишеха самички“

Отличия от фондация „Човешката библиотека“и клуб „Светлини сред сенките

  • Петър Вълчев – за „Зетфон“
  • Мария Янева – за „Няма невъзможни неща“ и „Истинска мечта“
  • Елица Ганева – за „Коледно дърво от гората“
  • Светлана Петкова – за „Седем цвята пъстрота“
  • Мишел Коцева – за „Ноемврийски въздишки
  • Елена Родимова – за „Свободно падане“
  • Християн Трифонов – за „Реквием за една патица“ и „Реквием за Долищеската река“
  • Ния-Сирма Петрова – за „Писмо в бутилка“
  • Боряна Богданова – за „Аз бях“ и „(Не)изживяно“
  • Силвия Димитрова – за „Моето име е Любов“
  • Даниел Тунев – за „Коледно дръвче
  • Александър Михайлов – за „Обичам Пролетта
  • Денис Пеев – за „Златните ябълки на българите
  • Станислава Александрова – за „Коледари“
  • Мария Иванова – за „Заветът на Левски“
  • Снежана Ташева – за „Ако книгите се пишеха самички“
  • Златомира Кулчева – за „Земляни“
  • Снежана Стоянова – за „Лапа в снега“
  • Ана-Мария Танева – за „Мечта“
  • Страхил Танев – за „Наследници на Ботев“
  • Кирил Димов – за „Магията на чистата вода“
  • Любомир Богданов – за „Горски красоти“
  • Мая Стойчева – за „Защо вратите са неживи предмети“
  • Мария Попова – за „Водата“
  • Кристияна Самарджиева – за „Мечти“
  • Мила Гяурова – за „Великан“
  • Мария Белчева – за „Любовта в нас“
  • Наталия Илиева – за „Любовта в нас“
  • Сюзън Гератлиева – за „Зимен празник“
  • Синем Смаилова – за „Повече светлина“
  • Станислава Тонева – за „Oчи, продаващи любов“
  • Христо Богданов – за „Забавата е пълна“
  • Кирил Иванов – за „Последният магьосник на света“
  • Петър Михайлов – за „Другият“
  • Стефка Добрева – за „Вълшебникът и розата“ и „Приказка за малкото мишле“
  • Лилия Димитрова – за „Дом“ и „Танцьорката“
  • Моника Борисова – за „Послание към хората на Земята“
  • Лиа Лазариди – за „Послание към хората на Земята“, „Чуйте ме!“ и „Моята мечта“
  • Иван Русланов – за „Историята на едно листо“
  • Мартина Друмева – за „(Добро утро)“ и „Циганско лято“
  • Яна Миладинова – за „Съдба“
  • Сузан Сюлейман – за „Природата – как може да ѝ помагаме да расте“
  • Бурчин Мартинова – за „Природата – как й помагаме да расте“
  • Есин Хюсеин – за „Природата – как й помагаме да расте“
  • Сибел Рамадан – за „Природата и аз“
  • Димослава Георгиева – за „Моят необикновен сън“
  • Гюнел Фейзулла – за „Гора за бъдещето“
  • Кадер Караалиева – за „Зеленото съкровище“
  • Маргарита Змийчарова – за „Природата – как ѝ помагаме да расте“
  • Веселин Николов – за „Как пораснахме покрай гражданските събития“
  • Дима Кисьова – за „Сърдита соната“
  • Елка Петрова – за „Липса на есе за моето училище“
  • Лъчезар Енчев – за „Идеалната любов“
  • Теодора Бориславова – за „Мери Елън“
  • Христо Милев – за „Времето“
  • Радослава Георгиева – за „Отделяй време само и единствено за себе си… имаш нужда!“ и „Мечтите и ние“
  • Никола Пейков – за „Клончето“, „Моята родина и моето бъдеще“, „Дъжд“ и „Помня“
  • Ивелина Василева – за „Изборът в живота“
  • Анита Николова – за „Гражданските събития в България през погледа ни година по-късно“
  • Мария Чапарова – за „Задачите на призрака екозащитник“
  • Елица Баховска – за „Огънят на промяната“
  • Анна Първанова – за „Пътуване през 2213 г.“ и „Животът, които видях в резерват „Червената стена“
  • Анжела Гюрова – за „Да преоткрием себе си преди следващия 29 февруари!“
  • Елица Илиева – за „Спасяването на самотника“
  • Стефанка Граматикова – за „Прегръдка“
  • Ангел Назиков – за „Самотници в пустошта“
  • Йоана Терзийска – за „Планетата Земя“
  • Михаела Стоянова – за „Наследството“

… Догодина – още повече! И още по-хубави!

Да? 🙂