Search found 176 matches

Return

You are not authorised to read this forum.
by Broken Dragon
Thu Aug 25, 2011 4:37 pm

Jump to forum
Jump to topic

by Broken Dragon
Fri Aug 26, 2011 9:49 pm

Jump to forum
Jump to topic

by Broken Dragon
Fri Sep 02, 2011 11:53 am

Jump to forum
Jump to topic

Re: Писателска работилница в Китен (август 2011)

Знам, че е безсрамен спам, но аз да си кажа. :D

Това събитие... е, може би не промени живота ми изцяло, но даде един СИЛЕН старт. В правилната посока. 8-)
Благодаря на всички участници. Искрено.

Вик
by Broken Dragon
Fri Sep 02, 2011 8:52 pm

Jump to forum
Jump to topic

by Broken Dragon
Thu Sep 08, 2011 9:14 am

Jump to forum
Jump to topic

Re: „Свали сваляча“: подготовка

Принципно в интернет има онлайн конвертори на килограм. Лесни и бързи за употреба. На един Google клик разстояние. :D
by Broken Dragon
Thu Sep 22, 2011 6:53 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Преводачески питания

Аз имам едно питане, за което бях пренасочен тук. Как да преведа английската полу-митична дума templar? Дори сега, "речника" ми я подчертава - дотолкова нейното значение е свързано с легендарния Орден на рицарите тамплиери, че... нямам думи. :) По-сериозно. Принципно думата произлиза при с...
by Broken Dragon
Thu Nov 03, 2011 12:21 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Федора под лампата

Предварително се извинявам, но този пост не е пета част.* :roll: Просто исках да благодаря на тези, които отделят част от свободното си време (най-важното за човека), за да четат ммм... това четиво. Също така, реших, че ако има дори минимален интерес по съответната творба, то редно е да се разшири п...
by Broken Dragon
Fri Jan 13, 2012 8:15 pm

Jump to forum
Jump to topic

Федора под лампата [aka КОСМИЧЕСКИ ЗАЛОГ]

Целият текст е свален от форума поради лични съображения. Официалното заглавие на книгата е ПОСЛЕДНИЯТ ОРДИНАРЕЦ Други данни: Автор: Дрейк Вато (моа, подвизаващ се с алтер-егото си :D ) Жанр: Научна фантастика (поджанр "постапокалипсис" + елементи на "космическа опера&quo...
by Broken Dragon
Wed Dec 07, 2011 1:25 am

Jump to forum
Jump to topic

Re: Срещи

Относно ТухлЪтЪ ( :D ), трябва да каже, че е много интересно четиво! Особено от наблюдателницата на бъдещето спрямо времето, когато е писана. Авторския екип определено е бил колектив - личи от различните стилове, срещащи се в различните "статии". Коректурата е малко хлабава - но предимно в...
by Broken Dragon
Tue Jan 17, 2012 8:23 pm

Jump to forum
Jump to topic

Най-важен елемент в краткия разказ

Заглавието е ясно. :) Отварям темата, защото аз, Лъч и може би някой друг се чудим върху какво би било най-полезно да съсредоточим фокуса си, когато решим да се включим в нещо такова . (ъъ, малко експериметирам с хиперлинковете, има опасност този да се счупи) Та, какво е важното? Върху какво най-нес...
by Broken Dragon
Wed Jan 18, 2012 1:52 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Кога отлагането НЕ е оправдано

Моето отлагане, за съжаление, май го свързвам с акселерацията на алчността по отношение на мечтите. Защото аз известно време се чудех защо пиша. Зададох си въпроса. Първоначално реших, че пиша, за да излея на хартия идеите, с които аз и брат ми отраснахме, докато ги разбърквахме в фантазиите си. Пос...
by Broken Dragon
Thu Jan 19, 2012 10:41 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Федора под лампата

Забавно. ^ :) Бисера от копнежа, имам предвид.

Аз моето го направих като заигравка с познато клише. За... оцветяване на действието. :roll:
Тъй, тъй, има време доде станем майстори. Дотогава експериментираме и се кефим. :D
by Broken Dragon
Sun Jan 29, 2012 9:56 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Научна фантастика vs. фентъзи

Според дефинициите за "фентъзи" и "научна фантастика" на първия пост, излиза, че аз никога не съм творил фентъзи. :? :D Аз принципно обичам да правя ошлайфани, добре изградени и детайлизирани светове (доколкото ми стигне вдъхновението, разбира се), които, щом ги "пусна в обр...
by Broken Dragon
Wed Feb 08, 2012 11:59 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: 999 типични грешки на писателя и преводача

Принципно точка 2 (конкатенацията) е относително ново явление дори в английския. (нищо, че изникнало от там) Всъщност, според мен, то е качествено ново езиково явление. Което означава, че използването му в един или друг език, бил той български или английски, е въпрос на лично предпочитание или търсе...
by Broken Dragon
Sat Feb 11, 2012 11:24 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Как го правят другите?

По примера на Лъч и аз ще постна нещо интересно за разказвачеството като цяло. (Струваше ми се, че имаше една друга тема, но не мога да я намеря. Ако някой модератор я издири, може да плесне следния текст там.) The 22 rules of storytelling, according to Pixar The 22 rules of storytelling, according ...
by Broken Dragon
Sat Jul 14, 2012 12:32 pm

Jump to forum
Jump to topic