Search found 120 matches

Return

Re: ПИТАНЕ: Да създадем ли форум, oгледален на knigi-igri.ne

Здравейте, Манол е. Menedhel, Тарикат ХХ ранг, кир Мануил, Глишев и както още там може и да ме знаете. Наложи се да се пререгистрирам, щото съм си забравил и потребителското име, и паролата. Нещо не мога да гласувам, но пък мнението ми е ясно. Няма нужда от алтернативен синод, ненавиждам тези работи...
by Тарикат ХХ ранг
Fri Aug 26, 2011 8:29 pm

Jump to forum
Jump to topic

You are not authorised to read this forum.
by Кал
Fri Sep 02, 2011 1:07 pm

Jump to forum
Jump to topic

Здравей Маноле, аз също подходих с предубеждение и асоциация за синоди, мравки, отлюспване и прочее мили родни спомени. Проблемът за мен, не е че мнението на Кал, моето или което и да било друго се отсвирва. Дори пропити от злъч хора, изгубили способността да се зарадват, като mindcrime и Anardil, н...
by Lachdanan
Sat Aug 27, 2011 11:18 am

Jump to forum
Jump to topic

Здравейте, КИ.нет от ден на ден ми става все по-неприятен. Ето няколко много прости неща : 1. Ян няма да изгони Вилорп защото Вилорп дигитализира книгите, за Ян дигитализацията е по-важна от целия форум взет заедно. 2. Ян няма да изгони Майкъл Майндкрайм защото авторите са аристикрация, по-ценни за ...
by Радо
Sat Aug 27, 2011 11:41 am

Jump to forum
Jump to topic

by Atriell
Thu Sep 08, 2011 10:00 pm

Jump to forum
Jump to topic

Писането като занаят vs писането като изкуство

Треа го цФъкна. Не моа н`го цФъкна... Напира мъ от задния край начи. ;) А защо е нужна тази дихотомия? Защо трябва да разглеждаме писането по вътрешна необходимост отделно от писането, което ни носи приходи? Вярвате ли, че който и да е наистина успешен текст – успешен и като приходи, и като трайно п...
by Mokidi
Sun Sep 25, 2011 11:26 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Писането като занаят vs писането като изкуство

Хубаво, окей. Признавам, че последният „Хари Потър“ – или поне епилогът му – щеше да е къде-къде по-добър, ако на Роулинг не ѝ бяха държали вилата на врата... (Интересното е обаче, че имаме и обратния пример: Крайните срокове и ръчкащите редактори като катализатор нещо все пак да се случи. За всички...
by Кал
Sun Sep 25, 2011 11:45 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Федора под лампата [Хляб за... плебейте]

Прати на мен, аз искам. :)
Знаеш ми мейла.
И вече е 3 часа, между другото.
by Jane Undead
Mon Dec 26, 2011 4:03 am

Jump to forum
Jump to topic

Историята ми харесва много дотук. Наистина, малко е тегаво да се чете заради кратките изречения, но в последната част като че ли е по-добре. Ще се радвам да прочета продължението.
by Jane Undead
Fri Dec 23, 2011 3:26 am

Jump to forum
Jump to topic

Уиии... това тресе от енергия. Браво! Има страхотни детайлчета, инфото като цяло не претоварва, излишно е да казвам, че не ми доскучава никъде. Интересен свят, интересни герои. Остава само и проблемите им да са интересни. Ама наистина . Части трета и четвърта определено ми звучат по-избарано и като ...
by Кал
Tue Jan 10, 2012 4:35 pm

Jump to forum
Jump to topic

Вглъбих се в текста, значи наистина ми харесва. Първата част не можа веднага да ме погълне, но следващите не ги усетих как ми минаха пред очите.

Страхотно е! :)

Стискам scroll в очакване...
by Лъч
Sun Jan 15, 2012 11:53 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Труд и творчество

Участвай. :)
by Кал
Tue Jan 17, 2012 11:45 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Труд и творчество

Какъв съвет очакваш? Искаш да ти кажем дали да пишеш или не, или насоки как да започнеш/продължиш?

Аз също се надявам да имам с какво да се включа, така че малко обсъждане по темата ще ми е в помощ.
by Лъч
Tue Jan 17, 2012 11:46 pm

Jump to forum
Jump to topic

Едно фалшиво интервю с Елайджа Джауит

Ровех си старите боклуци с намерение да постна тук едно "кръволочешко" разказче, за което си мисля, че може да се получи "добре", ако се обработи - като отделен разказ... (и сигурно ще го постна по-нататък) ... и се натъкнах на ей-това нещо, което съвсем бях забравила. Реших да г...
by Mokidi
Fri Oct 07, 2011 10:07 am

Jump to forum
Jump to topic

Кога отлагането НЕ е оправдано

Разклонено от тук . Доста интересен проблем, според мен, но само ако изместим фокуса от авторите на многотомни саги към авторите по принцип и ако го посадим в българска почва. Накратко (щото не знам доколко имам капацитет в момента за обширен поглед, а и се надявам на някакъв диалог), за мен българ...
by Trip
Thu Dec 15, 2011 7:34 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Най-важен елемент в краткия разказ

Най-общото мое предложение за къс разказ е: изберете си една случка. Само една.

После оставете героите да се завъртят около нея. Не, с това второто май нищо не ви казвам... нека останем с първото. ;)
by Кал
Fri Jan 20, 2012 5:15 pm

Jump to forum
Jump to topic

Aз бих добавил - интересна структура. Било то ясно отличим изказ или интересно овъртяно повествование, някакви танталови подсказки за нещо повече, нещо по-голямо. (Очевидно нямам предвид някакви сложни сюжетни врътки и прочие, защото човек няма място.) Такива неща.
by Trip
Mon Jan 23, 2012 11:13 am

Jump to forum
Jump to topic

Това ми напомня за случая, когато Стилиян Колев по подобна „рецепта“ написа „Иронията на Интеграла“. Някой чел ли го е? Щото с преразказване няма да стане... :D Та – моето виждане е, че ако се възползваш от коя да е от тия насоки, ще докараш интересен разказ. (С последващи редакции, 'збира се.) Ако ...
by Кал
Tue Jan 24, 2012 11:00 am

Jump to forum
Jump to topic

...а някой кресна „Какво става!”, преди да му пръснат главата

ХАХАХАХА!

Сори... не можах да се сдържа. :D

(Но пък твоето не може да се мери с ето този бисер от Копнежа ни: „Единственото, което остана от него бе мъртва кървава пихтия и широко отворени зелени очи.“ :o )
by Кал
Sun Jan 29, 2012 2:54 pm

Jump to forum
Jump to topic

Как малкият син за царкиня се венчал и царство добил

Имало веднъж една царкиня, хубава като слънцето, и зла,зла, както само жена умее. Тя била голяма магьосница, дружала с вилите и самовилите, съветвала се с таласъмите и караконджорите, допитвала се до вещиците и дяволите. Станало време царкинята под венчило да мине. Идвали от цялата земя принцове и б...
by stanev
Thu Jan 26, 2012 12:33 pm

Jump to forum
Jump to topic

"Ламята", Николай Хайтов

Преместена от Раздел „Български фантасти“ в подфорума на алманах „ФантАstika“. Онези подфоруми са за отзиви, свързани с алманасите. -- Кал Има едно българско фентъзи от шейсетте години, " Ламята ". Авторът е Николай Хайтов, ако не бъркам, книгата е филмирана през седемдесетте. Жанрово е о...
by Тарикат ХХ ранг
Sat Jan 28, 2012 2:39 pm

Jump to forum
Jump to topic

Пратчет

Малко известен факт от историята на ЧоБи е, че бяхме поискали правата да издадем "детските" книги от Света на Диска - серията за Тифани (чиито фенски преводи de Cyrvool продължава да произвежда с все по-секващо дъха качество). Правата не ни дадоха - доколкото знам, на никого не са ги дали....
by Кал
Thu Oct 13, 2011 5:31 am

Jump to forum
Jump to topic

by Dante Lee
Sun Feb 05, 2012 1:48 pm

Jump to forum
Jump to topic

Научна фантастика vs. фентъзи

Откъс от една доста по-голяма дискусия . Моите записки надолу ми трябваха за лекцията-скандал „Истинското фентъзи, или къде Хауърд превъзхожда Толкин“. Докато научнофантастичният подход е обяснителен, систематизиращ, предсказващ и екстраполиращ, вкратце чисто рационален, използващ и развиващ механи...
by Кал
Fri Oct 14, 2011 1:30 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Научна фантастика vs. фентъзи

Хм. Подозирам, че извадката е по-скоро в стил "... и отговор не ща", но... публикацията в пространството на форума е равна на изразяване на желание за дискусия... :roll: Почти си бях изпила първата бира като я прочетох и мрачно се запитах защо съм започнала толкова рано с бирата. Гледах се...
by Mokidi
Fri Oct 14, 2011 9:49 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Научна фантастика vs. фентъзи

Чини ми се, че разделението SiFi и Фентъзи е остаряло. Сега вече не може да се намери фантастично произведение, без фентъзи елементи. Преди беше лесно да ги различиш. От едната страна имахме подредения и логичен Азимов, а от друга магично-романтичния Толкин. В съвременната научна фантастика, няма ка...
by Lachdanan
Sat Oct 15, 2011 12:00 am

Jump to forum
Jump to topic

Re: Преводачески питания

Препоръчвам „блазар“.

Аналогията е с „квазар“.
by Кал
Thu Feb 23, 2012 9:18 pm

Jump to forum
Jump to topic

by Кал
Thu Sep 22, 2011 7:20 am

Jump to forum
Jump to topic

Re: Федора под лампата [Временно прекратен проект ли?!]

С теб съм, бате Вик! Мислено и идейно съм запецвал/цепвал, но когато съм спирал да пиша поради някаква друга причина винаги след време пак съм попадал на недописаното и ми се е подклаждала жарта наново. :) Не знам какъв точно е повода за "временното прекратяване" и дали изобщо е точен и яс...
by Лъч
Sun May 13, 2012 10:54 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Федора под лампата [Работно заглавие][Back on-line]

Страхотна история разказваш, Вик! Благодаря ти! :)

Много се радвам, когато дойде времето да прочета следващия откъс, глава де ;)
(а единствените грешки, които забелязвам, са тук-там по някоя разменена буква:)
by Лъч
Thu Jul 05, 2012 9:33 am

Jump to forum
Jump to topic