Search found 536 matches

Return

You are not authorised to read this forum.
by negesta
Sat Jul 26, 2014 12:26 am

Jump to forum
Jump to topic

Re: За Филмите и Хората...

Ще ви кажа официално здравейте (Здравейте .... Радвам се, че съм с вас:)) ... и без да спамя (много) ще добавя моето списъче с филми. Всъщност, докато мислех за това кои филми са достойни да бъдат отбелязани, се сблъсках с нещо като съпротива от тяхна страна: определени известни и награждавани филми...
by negesta
Sun Jan 06, 2013 1:36 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Труд и творчество

Конкурс за студентско есе Тема: "Бъдещето на ЕС: единни в централизацията или единни в разнообразието" Краен срок: 28 февруари 2013 г. Резултати: --- Възраст: студенти Вид творба: есе Изисквания: обем до 20 000 знака; на български или английски език. Изпращат се на е-mail: bma -в- bma-bg....
by negesta
Wed Jan 09, 2013 9:32 am

Jump to forum
Jump to topic

Няма да ме измъчи:)
И така наистина ще изглежда по-добре.
Само може да забавям малко.
by negesta
Wed Jan 09, 2013 4:55 pm

Jump to forum
Jump to topic

XLI Национален конкурс за дебютна литература " Южна пролет" Хасково - 2013 Тема: --- Краен срок: 30.03.2013 Резултати: 24-26.04.2013 Възраст: до 40 г. Вид творба: поезия, проза, критика, сценарии Изисквания: първи книги или киносценарии, издадени от 01.01.2012 г. до 30.03.2013 г. вкл. Наг...
by negesta
Sat Jan 12, 2013 2:51 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Наши текстове

Заплитай... Дълго те търсих, бруха, скитах и обикалях. Сипала си забрава в звънките питиета. Сложила си коварства в тихото на стрелата, в тъмното на водата, в крехкото на сърцето. Плувнали са тревите в бяло и жълто, вечна. Морен светът чезне, трепка и се размива. Чашките се подпалват в яркото на неб...
by negesta
Sat Jan 12, 2013 3:37 pm

Jump to forum
Jump to topic

Конкурс „Моята изКЛЮЧителна кауза“ Тема: „Моята изКЛЮЧителна кауза“ Краен срок: 17.02.2013 Резултати: 15.03.2013 Възраст: --- Вид творба: идея, инициатива, кауза Изисквания: много са - тук Материалите да се изпращат на имейл info –в- 42training.org Награди: подкрепа за реализация Повече : http://42...
by negesta
Wed Jan 16, 2013 10:51 am

Jump to forum
Jump to topic

Нищо Изтичам, като пясъчен часовник, на три слънца от бялата си дреха. Закръглям се, докато се затворя в кутия от пантофки на принцеса. И после, подредена, чакам нещо, което в девет приказки ми бяга, което почва в сляпата неделя, или по-зле - през куковото лято. Ужасно чакам, после на прашинки се в...
by negesta
Sat Jan 19, 2013 7:26 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Sat Jan 19, 2013 8:58 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Цитатите, които ни създадоха

Направени сме ние от сънища, и сън отвред обгръща тоз малък наш живот. "Бурята" * Има по земята и небето неща, Хорацио, които нашата нещастна философия дори не е сънувала. "Хамлет" Приемането на себе си е основата на моралния проблем и същността на цялостния светоглед. Да нахран...
by negesta
Mon Jan 21, 2013 12:06 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Mon Jan 21, 2013 12:53 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Tue Jan 22, 2013 9:52 pm

Jump to forum
Jump to topic

Конкурс на EPC Тема: "ЕП: Трябва ли да ме е грижа?" Краен срок: 28 март 2013 г. Резултати:-- Възраст: 16-30 г. Вид творба: есе, рисунка, песен, филм и др., на английски език. Изпращат се на ep.competition-в- epc.eu Изисквания: есе до 3000 думи; видеоклипове/филми/игри/песни до 120 мин. На...
by negesta
Wed Jan 23, 2013 9:26 am

Jump to forum
Jump to topic

Re: Кое е първично: думата или мисълта?

Ах, къде попаднах ... Мисълта:) Изкушавам се да оставя само този отговор.. (ама няма:) Въпросът по-горе е един от постоянно занимавалите ме ... не зная от колко време. Отчасти от професионален (лингвистика), но много повече - от личен интерес. Много опростено, за да не стане прекалено сухо - едно от...
by negesta
Wed Jan 23, 2013 9:59 am

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Tue Jan 22, 2013 10:37 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Thu Jan 24, 2013 3:06 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Thu Jan 24, 2013 11:24 pm

Jump to forum
Jump to topic

— Кой съм аз? — пита Императора. Сядам пред него. Тъмния Дайвър в мен мърмори нещо за излишно разтакаване, за необходимостта проблемите да се решават без колебание. Но аз сега нямам право да слушам този глас. — Защо престана да убиваш? — питам аз. Той мълчи, сякаш подбира думите. Думите от бедния с...
by negesta
Thu Jan 24, 2013 10:55 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Sun Jan 27, 2013 1:14 pm

Jump to forum
Jump to topic

Духът на камъка Заизмъква се бавно под тихите плочи денят -топла нежност, изпълнила въздуха с древни въздишки. Като ласкав, обвит във сапфири опиващ топаз, по протрития бляскавосин порцелан над липите. Опустял е градът след най-дългия танц на нощта. Само долу, край пътя, все още унило приглася шайк...
by negesta
Sun Jan 27, 2013 1:52 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Sun Jan 27, 2013 2:06 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Mon Jan 28, 2013 9:08 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Mon Jan 28, 2013 9:32 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Wed Jan 30, 2013 1:00 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Cloud Atlas / Атлас на облаците

Най-напред искам много, много да благодаря на всички, трудили се над субтитрите. Браво:) [Първия път гледах филма озвучен на руски и това беше сериозно предизвикателство за мен, като се има предвид и колко объркан е.] Напълно съм съгласна с този вариант на заглавието – „Атлас на облаците“. Според то...
by negesta
Wed Jan 30, 2013 12:46 pm

Jump to forum
Jump to topic

by negesta
Tue Jan 29, 2013 6:45 pm

Jump to forum
Jump to topic

Национален поетичен конкурс Тема: „Жената - любима и майка” Краен срок: 1.03.2013 г Резултати: 15.03.2013 Възраст: 12-18; 18+; да не членуват в СБП Вид творба: стихотворение Изисквания: до 3 творби и информация за автора се изпращат на e-mail: konkurs_poeziy- в- abv.bg или на адрес Награди: грамоти...
by negesta
Wed Jan 30, 2013 12:09 pm

Jump to forum
Jump to topic

- Колкото повече се приближаваме към играта – казах аз, - толкова повече се вживяваме в нея и загубата започва да ни се струва трагедия. Но загубата е трагедия само за играещите, Дики, само когато забравим, че играем шах, когато забравим защо го играем, когато започнем да мислим, че нашата шахматна...
by negesta
Tue Feb 05, 2013 12:39 pm

Jump to forum
Jump to topic

Re: Любимите компютърни игри

Morrowind ... За много игри се сещам, но тази ми е на първо място. Тя е от ония игри, които поглъщат с огромния си фантастичен свят и със загадката около самоличността на главния герой. Светът и хората в него отначало са много враждебни... А "ти" си странник, който няма нищо и не помни ни...
by negesta
Tue Feb 05, 2013 1:07 pm

Jump to forum
Jump to topic