Любими моменти (от КИ)

От "Огнена пустиня" до "Пустинен огън"; от Blood Sword до Lone Wolf; от "Асасините на Персия" до... а да видим докъде. :D

Любими моменти (от КИ)

Postby Кал » Sun Aug 21, 2011 12:00 pm

Кал wrote:Не знам защо, но напоследък доста често ме връхлита спомен за протагониста на "Сонора" (дето даже името му не си спомням...):

Тъкмо е изкъртил някой от гаднярите (Палечка?) и оглежда "бойното поле" за плячка. И я открива! Пълна купа с... червени ябълки!

Точно тоя момент - когато пичът си е вдигнал краката на бюрото и млющи червена ябълка - ме преследва най-необяснимо... :D

Много ми се е натрапила и репликата "Предателите не се бият честно, момче" от "Принцът на Алкирия".

Също и разни лафове от "Роди се сянка" (или беше "Сянка на съмнение"?), като "Системата може да бъде разрушена само от едно място - отвътре" или "Отмъщението е зле изпълнено, когато жертвата не разбира защо загива. Но това не бива да спира ръката ти, синко."

А в "Космически легионер" има една смърт, от която и досега ми засяда буца в гърлото...
Кал
Творчески директор

Has thanked: 6718 times
Has been thanked: 5105 times

Re: Любими моменти (от КИ)

Postby Nameless » Sun Aug 21, 2011 12:31 pm

Светкавично грабваш хляба и щом тъмничарят подава глава през вратата, замахваш с всичка сила. Да, млади графе, ти очевидно познаваш много добре природните закони. Защото както ни учи физиката, тъмничарската глава може да съперничи по твърдост с диаманта, ала в природата има и нещо по-кораво от нея — затворническият хляб. Раздава се глух пукот и врагът рухва на влажния каменен под. Върху темето му бавно се издува огромна цицина.

This is like... A win moment. :D

Иначе... Направо целите "Завръщането на Таласъмите" и "Херкулес" (ако не бъркам, тази беше на Блонд). А ако опре да избирам от "Нощта на Върколака"... Цялата, с корицата, и всичкото му (нея можех да я рецитирам даже :D).

Edit: В "Завръщането на Таласъмите" личен фаворит е просто Бабаитко и неговите обяснения за опалване по кофата, цафарата и т.н. Това си беше див смях. Както и когато вади лулата на мира и почва яко да млати...
Nameless Here For Evermore

This post by Nameless received thanks from: 2
Радо (Thu Sep 01, 2011 4:05 pm) • Кал (Mon Aug 22, 2011 1:55 am)
Rating: 18.18%

Nameless

Has thanked: 461 times
Has been thanked: 626 times

Postby Кал » Sun Aug 21, 2011 12:37 pm

Аааааа! Хахахахах! "Завръщането на таласъмите", човееееек!... :lol: :lol: :lol:

Аз направо бях тръгнал да си правя списък - с всичките изрази за "китара", "кофа", "кратуна"... май над двайсет се събраха общо... Бах тоя Любо! К'ъв речник само! :shock:

Еееееех... направо ще ме просълзите подмладено. Аригато! :)
Кал
Творчески директор

Has thanked: 6718 times
Has been thanked: 5105 times

Postby Радо » Thu Sep 01, 2011 3:51 pm

Имаше един Гадолини който ми беше избран за интернет прякор в ранните години на форумите :)
Радо

Has thanked: 24 times
Has been thanked: 40 times

Postby Тарикат ХХ ранг » Thu Sep 01, 2011 4:07 pm

Повечето моменти с участието на Тариката в "Кървав меч". Велик персонаж - лъже, маже, ръси рафове, краде, мами богове и духове и даже не му мигва небеснобежавото очо.
Тарикат ХХ ранг

Has thanked: 18 times
Has been thanked: 77 times

Postby Lachdanan » Fri Sep 02, 2011 12:07 am

Най-любим момент в Сонора ми беше, когато Фратус Нефъл е получил поредния колет с мъртво животно и те пита:
-Кога ще получа дъщеря си?!
-След четири дни, в колетче - отговаряш ти.

Целият Замък Мушмурок си беше пълен с бисери. Той Любо Николов предупреждаваше: "Книгата е идиотска"! Аз си признавам, захлупих паничката с подаяния на главата на просяка в началото :oops: .

This post by Lachdanan received thanks from:
Кал (Tue Feb 07, 2012 11:00 am)
Rating: 9.09%

Lachdanan

Has thanked: 36 times
Has been thanked: 58 times

Postby stanev » Tue Feb 07, 2012 2:11 am

из "Принцът на Алкирия":

В скоро време сте обградени от осем души.
- Конете ви май се поуплашиха - отбелязва първият невъзмутимо. - Х - х - х - р- р!?
Алви вече вилнее с окървавен меч.

и

Вече се здрачава. Залязващото слънце сияе над равния южен хоризонт... Залез на юг?!
- Пожар! - кресва Алви. - Някой е подпалил степта!

:D

This post by stanev received thanks from: 2
Nameless (Thu Feb 09, 2012 12:05 pm) • Кал (Tue Feb 07, 2012 11:01 am)

stanev

Has thanked: 12 times
Has been thanked: 66 times

Postby Meloman No 1 » Sat Feb 11, 2012 5:47 pm

Любимото ми преживяване е подбирането на войската и "преброяването на дивите зайци" в този също толкова див запад ("Изгревът на мрачното слънце", заключителната част от поредицата "Дивият запад", съчинена от М. Майндкрайм).
Meloman No 1

Has thanked: 1 time
Has been thanked: 6 times

Postby Cliff_Burton » Mon Dec 22, 2014 6:31 pm

Решаваш, че е най-мъдро да послушаш думите Господни и да подпалиш нивята и лозята на филистимците. Но как да заловиш триста лисици?
За целта купуваш едно магаре, каруца и няколко здрави тръстикови коша с капаци. В тях мислиш да слагаш наловените лисици.
Въоръжен с такъв арсенал, се отправяш към пустинята и започваш да търсиш лисичи дупки. Задачата обаче се оказва непосилна. След два дена бродене си заловил само една лисица. Правиш проста сметка наум и установяваш, че ако я караш по този начин, ще са ти нужни цели две години, за да хванеш животните, а най-лошото е, че някои от тях могат и да умрат от старост през това време.
След още една седмица обикаляне и само три заловени лисици си на път да се откажеш.

– Самсоне, видях че си изпаднал в беда, и изпратих могъщия Левиатан да те спаси. Знай, че сега се намираш в стомаха му, но след няколко дена ще достигнете до бреговете, където пътищата ви ще се разделят.
Успокояваш се и отново се унасяш в дълбок сън. Прекарваш времето си в пост и молитва, благодарен за чудното си спасение, докато идва ден, в който виждаш светлина. Ставаш и пристъпваш бавно към нея. Излизаш от устата на морското чудовище и се озоваваш на каменист бряг, а наблизо съзираш крепостните стени на голям град. Левиатан вече е навлязъл далеч в морето, откъдето ти маха с опашка за довиждане, а ти поемаш към града.

Събуждаш се посред нощ от ужасни болки в корема. Оглеждаш се, но Далила я няма, а ти едва успяваш да направиш няколко крачки към вратата и се строполяваш на пода. Това е твоят край – отровен си от жената, за която мислеше, че те обича. В Светата книга е написано: „Не лъжете жените си повече от три пъти подред, защото са лукави и гневливи“, но ти не се съобрази с това и играта ти завършва тук.
PEACE & LOVE

This post by Cliff_Burton received thanks from:
Кал (Mon Dec 22, 2014 7:48 pm)
Rating: 9.09%

Cliff_Burton
Дзен-лунатик

Has thanked: 208 times
Has been thanked: 285 times

Postby Cliff_Burton » Mon Jun 15, 2015 10:52 pm

- Ебаси прехода от Кастанеда към дзен – обажда се вътрешният му глас.
- Ти да мълчиш - перва го с тоягата вътрешният глас на Учителя.
Ной е стъпил на ръба на света. Под краката му зее дълбока пропаст, а две мишки - черна и бяла гризат ягодки. Към него пристъпва бавно величествен
бял тигър. Ной сваля лъка и се прицелва внимателно.
- Това е богинята Куон, глупако, не стреляй - изпищява вътрешният му глас.
В този миг Ной се ПРОБУЖДА. Кундалини запрепусква по енергийните му канали, спъва се няколко пъти, но всеки път се изправя, разтърква
ударените места и продължава. Планините отново са планини, а реките - реки. САТОРИ!!!
PEACE & LOVE

This post by Cliff_Burton received thanks from: 2
Кал (Tue Jun 16, 2015 9:02 am) • Люба (Tue Jun 16, 2015 1:10 am)

Cliff_Burton
Дзен-лунатик

Has thanked: 208 times
Has been thanked: 285 times

Return to Книгите