Приказки за Юнаци и злодеи

Заглавията, влезли в библиотеката или пристъпящи към нея

Re: Приказки за Юнаци и злодеи

Postby Dess » Wed Apr 03, 2019 8:12 pm

Ето и подбрани снимки от премиерата във ФБ албума на събитието. Не пропускайте да прочетете описанията - тече превод в ефир ;)

Dess wrote:Който не успя да дойде на премиерата на "Приказки за юнаци и злодеи", но му е любопитно как мина... разгледайте албума, снимките (и описанията към тях!) казват всичко ;)

Все пак, да им помогна малко. Имаше:
- един брой водеща, Desislava Sivilova, която толкова добре си знаеше текста, че чак сама себе си изненада - почти не й се наложи да си ползва пищовите;
- един брой автор, Калин Ненов, изтъпанен отпред, който с усмивка отговаряше на всякакви въпроси, че даже и задаваше свои (и още няколко съавтори под прикритие сред публиката, които не пожелаха да се излаг... пардон, изявят публично);
- няколко броя изненади за публиката (една от които толкова тайна, че не присъстваше в сценария и за едната бройка да си останем без нея), плюс една-две изненади за автора, основно под формата на неочаквани, но много желани гости;
- пет броя откъси, прочетени с невероятен апломб от Ana Yordanova, Mira Stoyanova, Miroslav Moravsky и самия Калин Ненов; тия хора стават все по-добри, честно!
- един брой сергия с наши книжки, част от които си намериха нови домове и читатели, и се чувстват чудесно там;
- и един брой зала, която се пръскаше по шевовете от страхотната публика! То не бяха въпроси, то не бяха коментари и впечатления... чак се наложи да посъкратим предварително замисленото, за да можем на воля да си поприказваме с почитателите.

На всички, които бяха там: благодарим ви от сърце! Вие направихте празника ни незабравим! Обичаме ви!

На всички останали, които духом бяха там: и вас ви обичаме! Не сме ви забравили! (Ама другия път елате, щото...)

До нови срещи!
Last edited by Кал on Sat Apr 06, 2019 1:06 pm, edited 1 time in total.
Reason: + описанието
Reachin' for the stars... Why wait for one to fall?

Dess
трън в гащите

Has thanked: 149 times
Has been thanked: 218 times

Postby Кал » Sun Apr 21, 2019 12:49 pm

Публикувах материалите от премиерата, с които разполагам до момента.

За снимките благодаря на Лъч, за подбора им – на Дес, а за звукозаписа – на Хрис. Съединението прави силата. :)

И писах на всички читатели на „Приказките“, за които знам:

Приятели (:

На днешния празник споделям с вас отражения от предишния ни – този долу. Вижте снимките и чуйте гласовете ни:

https://choveshkata.net/blog/?p=7164#comment-82907

... те разказват по-ярко, отколкото мога аз, как се чувствах в оня славен ден (Охей! Охой!). Особено някои от снимките... гледам ги и не мога да си спомня откога не съм се усмихвал тъй.

Ако сте били част от причините... благодаря ви. Може ли да ви прегърна и да си ви подържа?

...

Ако искате на свой ред да ме подържите ;) – трите „Приказки“ ви чакат в пощата на ЧоБи (poslednorog@gmail.com) по всяко време. Даже и когато аз съм във ваканция, като сега, там ще има кой да ви посрещне и усмихне.

Имаш ли другари верни...

Бъдете,
Кал)))

Кал
Творчески директор

Has thanked: 7786 times
Has been thanked: 6213 times

Postby nyx » Wed May 15, 2019 2:03 pm

От ФБ страницата на ЧоБи:
Дес wrote:По случай Международния ден на семейството ви пускаме едно замислящо откъсче:
– Семейство… – отронва тя. В първия миг не я чувам; сглобявам си думата по облачето пара от устните ѝ. – Какъв му е… смисълът?
– Смисълът на семейството? – Сега се усмихвам два пъти по-широко и ми се струва, че една друга ръка стиска свободната ми, крепко, безмълвно, толкова години вече.
– Какъв е смисълът да им казваме… близки хора – очите ѝ ме поглеждат и под корицата лумват сини пламъци, – когато те не могат… не искат… даже не се опитват да ни разбират?
Отварям уста, пак се вглеждам в очите ѝ, затварям я и само ѝ кимвам леко.
– Аз… не се чувствам празнувала, Жо. Чувствам се… празна. Изцедена.
– Знам, Слънце – кимвам ѝ. – Виждам го.
– Опитах се да съм с тях. Нали са… празници. Нали… по празници човек е с близките си.

*
Откъсът е от приказката "слушаща" от сборника "Приказки за Юнаци и злодеи: втори". Той оставя много въпроси без отговор...
Вие какво ще кажете? Кои са всъщност "най-близките" ни хора? Рожденото семейство... или онова, което си изграждаме сами сред приятелите и съмишлениците си?

nyx

Has thanked: 475 times
Has been thanked: 180 times

Postby Кал » Sat Jun 01, 2019 9:12 am

Аз мога и самичък да си се зарадвам...

На 30.05. във ФБ Dess wrote:Обещахме да ви заринем с видео съдържание - нали помните? Е, лавината набира скорост! :)

Откриваме официалната рубрика "Елате ни вижте!" с едно клипче от премиерата на "Приказки за Юнаци и злодеи", състояла се точно преди два месеца.

В него Mira Stoyanova, Ana Yordanova и Miroslav Moravsky ще ви потопят в приказката "слушаща": една история за делфините и хората, агресията... и още нещо. Приятно гледане!

https://www.youtube.com/watch?v=fUDegPNutFc

Кал
Творчески директор

Postby Кал » Sun Jun 09, 2019 9:38 am

На 06.06. във ФБ Dess wrote:Филмовият маратон продължава! С епизод 236 от сагата, пардон, приказката "???". Мирослав Моравски и Мира Стоянова ще ви припомнят една влудяващо позната ситуация. "Животът е училище за влюбени..."

(Бонус точки за онзи, който познае откъде е цитатът! ;))

https://www.youtube.com/watch?v=PP_u8PMVC6w

Кал
Творчески директор

Postby Кал » Sun Jun 16, 2019 11:07 am

На 14.06. във ФБ Dess wrote:Заради извънредните добри новини вчера поотложихме седмичната доза приказки-на-живо. Преминаваме от фантастика към (пречупена) документалистика с откъс от "Промяна" - уви, все така актуален и към днешна дата.

Изпълняват Мира Стоянова, Мирослав Моравски и Калин Ненов.

https://www.youtube.com/watch?v=XlvSvYJDyZ0

Кал
Творчески директор

Postby nyx » Thu Jun 20, 2019 2:09 pm

На 20.06. във ФБ Dess wrote:Днес за добро утро пак ви пускаме едно откъсче от "Промяна". Гледайте докрай - финалът ще ви остави без дъх!

В поднасянето на този текст сърцата и умовете си, и (не)подозираните си актьорски заложби, влагат Ана Йорданова, Калин Ненов, Мира Стоянова и Миро Моравски.

Гледайте ни... Обичаме ви!

https://youtu.be/d0D8p8gUwfc

nyx

Postby nyx » Thu Jun 27, 2019 11:00 pm

На 27.06. във ФБ Dess wrote:Настанете се удобно, оставете пуканките настрана и вадете носните кърпички. Защото следва една изповед, която ще ви стисне - я за сърцето, я за гърлото... А ако сте късметлии, ще имате и кой да ви стисне в прегръдка след това.
Калин Ненов, искрено и лично, в последния запис от премиерата на "Приказки за Юнаци и злодеи" (отново откъс от "Промяна").

https://youtu.be/Qe8Tqhyhb1I

И, като за последно - ето линк към целия плейлист записи от премиерата. Enjoy! ^.^

nyx

Postby nyx » Tue Jul 30, 2019 10:15 am

Звукозаписът от премиерата вече е наличен в подкаст платформата Anchor.fm (а чрез нея - и в Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts и др.)

Приятно слушане! :)

nyx

Previous

Return to Книгите