Фондация „Човешката библиотека“ кани всички художници на възраст до 27 години в новия Копнеж за корица на „Как спасяваме света“:
http://choveshkata.net/blog/?p=5793
„Как спасяваме света“ е предстояща антология в поредица „Човешката библиотека“. Тя събира текстовете, отличени в Копнежа за растящо творчество през 2015 г., и се явява духовна сестричка на по-ранната антология „За спасяването на света“. Тук младите автори сами решаваха какво да вложат в „свят“ и как да подходят към „спасяваме“. „Свят“ означава целият ни Космос – но и всяко живо същество. Спасяваме природата; или някоя общност; или отношенията ни с другите; или ценностите, заради които си заслужава да живеем. Понякога дори „спасяваме“ – със закачка, смигване и смушкване…
Крайният срок за изпращане на корици е 15 април 2016.
Пълните условия и най-актуалната информация за Копнежа открийте тук:
http://choveshkata.net/blog/?p=5793
Кал wrote:Новините, които ме вълнуват, са позитивните, творческите, припомнящите ни, че доброто (така де, „доброто“) поне засега надделява – иначе нямаше да ни има...
Ето една съвсем прясна:
http://choveshkata.net/blog/?p=5793
Приятели (:
Ако обичате да рисувате и сте на възраст до 27 (вкл.), участвайте в новия Копнеж за корица на Човешката библиотека:
http://choveshkata.net/blog/?p=5793
Срокът е 15 април. А антологията, вярвам, ще ви изкърти.
Изкъртете ни и вие.
В Ятото Кал wrote:Ето ни и в Goodreads – кавалкадата растящи (и спасяващи ) автори:
https://www.goodreads.com/book/show/29565560
Кал wrote:Любимата ми рецепта за вкусен десерт е: като свърша с основното блюдо (http://choveshkata.net/blog/?p=5070), да го допълня с нещо малко и свежо:
http://choveshkata.net/blog/?p=5814
В Ятото Кал wrote:Личностно израстване се постига с опознаване на другите и света, широка палитра емоции (включително тъжни, ядосани и всичко, което в страха си смитаме като „негативно“), смели мечти, постоянство...
Аз обожавам да гледам как някой расте. Като авторите в тази антология:
http://choveshkata.net/blog/?p=5829
Във форума на teenproblem Кал wrote:Ако пък (като мен :/ ) не умеете да рисувате, но обичате да четете, включете се към По-желалите – хората, които вярват, че „Как спасяваме света“ заслужава да излезе.
Причина 1: http://choveshkata.net/blog/?p=5829
Причина 2: http://choveshkata.net/blog/?p=5814
Още причини: http://choveshkata.net/blog/?page_id=5817
Тия млади автори си нямат vlog... но какво да кажат, имат.
~ търсим корица : )
~ подготвяме електронното издание. Дотогава вие може да ни помогнете, като ни пишете (на poslednorog маймунка gmail точка com) дали искате:
- хартиени бройки от антологията и колко – така ще преценим хартиения тираж;
- да ви включим в По-желалите – читателите, които вярват, че „Как спасяваме света“ заслужава да излезе. За целта ни трябват двете ви имена.
В Ятото Кал wrote:Още растящи и хвърковати автори – да ни зареждат, ако силите ни вземат да се изчерпят:
http://choveshkata.net/blog/?p=5862
Пишете ни до 1 май (на poslednorog маймунка gmail точка com) дали искате да ви включим в По-желалите – читателите, които вярват, че „Как спасяваме света“ заслужава да излезе. За целта ни трябват двете ви имена.
Кал wrote:Излезе електронният вариант на 22-рата ни книга – антологията „Как
спасяваме света“, която представя отличените текстове в миналогодишния
ни Копнеж за растящо творчество (и е по-малката сестричка на „За
спасяването на света“ ;). Заповядайте на премиерата ѝ: на 14 май
(събота), от 11 часа, в Детско-юношеския отдел на Столична библиотека:
http://choveshkata.net/blog/?p=5927
(Ако ще идвате, моля потвърдете докъм петък. Да знаем колко стола да
приготвим. ;)
Или просто ни поискайте „Как спасяваме света“ за четене. И споделете с
приятели. Най-ефективното спасяване е взаимното. ;)
Антологията „Как спасяваме света“ представя отличените текстове в миналогодишния Копнеж за растящо творчество на Човешката библиотека:
http://choveshkata.net/blog/?p=5927
Заповядайте на премиерата ѝ в събота! (И моля потвърдете – на poslednorog-маймунка-gmail-точка-com – до петък, ако ще идвате. Да преброим столовете. ;)
Пак тогава ще ви представим и други изненади... като първия (доколкото ни е известно) български визуален роман, Aurelion: The Coin:
https://lemmasoft.renai.us/forums/viewt ... 43&t=38359
И неговите автори – клуб „Светлини сред сенките“.
И Весела Фламбурари.
И...
Изненадайте се. ;)
Поредица „Човешката библиотека“ се сдоби с 22-рото си издание – антологията „Как спасяваме света“, а на 14 май в Детско-юношеския отдел на Столична библиотека се състоя и нейната премиера.
„Как спасяваме света“ събира текстове, отличени в миналогодишния Копнеж за растящо творчество, и е духовен приемник на антологията „За спасяването на света“. Младите автори (на възраст от 6 до 27 г.) сами решаваха какво да вложат в „свят“ и как да подходят към „спасяваме“. „Свят“ означава целият ни Космос – но и всяко живо същество. Спасяваме природата; или някоя общност; или отношенията ни с другите; или ценностите, заради които си заслужава да живеем. Понякога дори „спасяваме“ – със смигване и смушкване…
Антологията излиза в електронен вариант и събира поръчки за хартиен. Както останалите издания на Човешката библиотека тя няма дигитални (DRM) защити и следва принципа „читателите плащат колкото и ако преценят“. Всички приходи се разпределят между творческите участници: автори, редактори, коректори, художници и оформители.
За повече:
http://choveshkata.net/blog/?p=5927
Кал wrote:Драги приятели (:
За днешния ни празник избрахме да си сътворим радост с... книга. И то
с растяща книга: написана и нарисувана от растящи творци.
Антологията „Как спасяваме света“ събира текстовете, които отличихме в
миналогодишния ни Копнеж за растящо творчество
(http://choveshkata.net/blog/?page_id=3213). Нейните автори и
художници са на възраст от 6 до 27 години. И всички до един предлагат
свой поглед върху темата. Свое решение. Свое усещане. Своя усмивка...
Сега споделяме антологията с вас. Като вдъхновение, като порив за
спасение... и най-вече понеже споделената радост е умножена радост.
Харесайте си корица от http://choveshkata.net/blog/?p=5927.
Ако е първата – теглете тук:
линк към съкровищницата ни с книги ;)
Ако е втората – тук:
линк към съкровищницата ни с книги ;)
За четене и преобразуване в други формати препоръчваме:
http://calibre-ebook.com/download (програма за четене на компютър)
или
http://ebook.online-convert.com (онлайн преобразуване във формати за
е-книги: EPUB, FB2, AZW, MOBI, ...)
или
http://document.online-convert.com/ (онлайн преобразуване във формати
на документи: TXT, HTML, RTF, ODT, DOC(X), ...)
За празници на радостта,
От Човешката библиотека: Кал:)н
П.П. Ако използвате Goodreads и си свалите „Как спасяваме света“ –
усмихнете ни тук: https://www.goodreads.com/book/show/29565560
Кал wrote:Честит!
Ако случайно не са ви уцелили с подходящ подарък (аййй, гиди одърталяци…) – аз днес черпя с „Как спасяваме света“, антологията с автори на 6 до 27. Дето поне на мен ми съживяват детското желание да мечтая; и ми преливат сили да си сбъдвам измечтаното. (И да съзрявам, без да губя – точно както го е писал Ян.)
Само си я поискайте от пощата на ЧоБи.
Кал wrote:Note to self: Ако до края на месеца е все същата суша, юни ще пратя нов медиен анонс.
За Деня на детето – четиво от деца
Поредица „Човешката библиотека“ порасна с новото си, 22-ро издание – антологията „Как спасяваме света“. Разказите, размислите и стиховете в нея съживяват детското желание да мечтаем. И ни вливат сили, за да сбъдваме мечтите си. И ни насърчават да съзряваме, без да губим връзката с началото си – с онова дете, за което светът е винаги нов и винаги готов за спасяване... или просто опознаване и приключения.
„Как спасяваме света“ поема щафетата от антологията „За спасяването на света“ и събира текстове, отличени в миналогодишния Копнеж за растящо творчество. Младите автори (на възраст от 6 до 27) сами решаваха какво да вложат в „свят“ и как да подходят към „спасяваме“. „Свят“ означава целият ни Космос – но и всяко живо същество. Спасяваме природата; или някоя общност; или отношенията ни с другите; или ценностите, заради които си заслужава да живеем. Понякога дори „спасяваме“ – със смигване и смушкване…
Антологията излиза в електронен вариант и събира поръчки за хартиен. Както другите издания на Човешката библиотека тя няма дигитални (DRM) защити и следва принципа „читателите плащат колкото и ако преценят“. Всички приходи се разпределят между творческите участници: автори, редактори, коректори, художници и оформители.
Ако обичате да четете, а за празника никой не ви е изненадал с подходящ подарък, смело си поискайте „Как спасяваме света“ от имейла на Човешката библиотека. Нейните Чобити ще ви я дарят от сърце – споделената радост е умножена радост.
За повече:
http://choveshkata.net/blog/?p=5927
Покрай днешния празник (най-големият! Какво като бил за най-малките?! :D) в ЧоБи тръгва летен маратон на четенето. И коя друга книжка би била по-удачна за набиране на скорост?
Вие ще се присъедините ли? ;)
Четенето на "растящо" творчество е едно такова... хем окриляващо, хем приземяващо, и преди всичко очеотварящо
В сборника са намерили място приказки, разкази, есета, поезия... лично преживяна и почувствана мъдрост, редом с щури фантазии и страшни кошмари. Чете се леко и неусетно, интригува, въздейства, замисля - и често впечатлява с дълбочината на внушенията и размаха на въображението. От творбите на най-младите автори лъха очарователна наивност и вяра... и най-хубавото е, че с порастването и узряването наивността изчезва, но вярата - и в света, и в спасението - остава.
И аз затварям книжката с усмивка, убедена, че каквото и да го сполети този наш клет свят, външен и вътрешен, колкото и да го потъпчем и съсипем, има едни млади, надъхани хора, които не само ще ни посочат пътя към спасението, но и смело ще ни поведат по него.
Ето и любимите ми текстове от всяка категория (признавам си без бой, че имам слабост към художествените за сметка на публицистичните):
6-10 г: "Костенурчо с триетажната черупка" - много мила и хубава приказка с прекрасен набор от послания: да не отхвърляме различните и да не се отказваме от себе си, ако не влизаме в традиционните калъпи. Задължително ще я прочета на моите малчовци.
11-14 г.: "Тайните на драконовото дърво" - страхотно, увлекателно приключение, описано със забавен и жив език.
15-18 г.: "Молив с гумичка" - затрогваща история, която ще ни направи малко по-осъзнати, по-борбени и по-добри... и по-склонни да прощаваме, най-вече на себе си.
19-22 г.: "Летопис от безмълвната нощ" - единствен в категорията, но невероятно впечатляващ с автентичния си език и стил. Миналото като извор на вдъхновение и пример за подражание.
23+ г.: "Чуждо съзнание" - завладяващ разказ за един антиутопичен свят на завоевания и контрол... в който все пак избуява човешкото. Бъдещето като предупреждение - и стимул да не следваме сляпо авторитетите и установения ред, да се вглеждаме отвъд външността, да търсим не различията, а допирните точки. Много силен финал на сборника.
С голям интерес започнах този сборник, но за мое огромно съжаление нещо не успях да се свържа с историите в него. Нещо не ме запалиха, останах дистанцирана, въпреки че темата ми е близка и присърце.
Все пак два от разказите се откроиха в съзнанието ми. Давам им оценка 5/5 без да се замисля. Това са разказите “Тайните на драконовото дърво“ и “Чуждо съзнание“.
“Тайните на драконовото дърво“ е една прекрасна история за магия и пътуване във времето. История за човешкото и как едно решение, една стъпка, един човек може да даде пример и да промени света.
“Чуждо съзнание“ е разказ за връзката ни със света около нас, за това, че сме едно цяло с природата и всичко живо и неживо около нас. История за правилните решения.
Не мога да не спомена и разказа “Летопис от безмълвната нощ“, който определено привлече вниманието ми с интересна историческа тема и език, автентичен за периода, в който се развива. Но ми остана някак незавършен и с внезапен край, а тъкмо ми беше станало интересно.
Users browsing this forum: No registered users and 0 guests