ГОЛЯМО ПИТАНЕ: Кои книги искате да издадем?

Приятели 🙂

Докато продължаваме да чакаме отговори по предишното ни ПИТАНЕ, питаме друго:

Кои книги искате да (пре-)издадем на български език?

Ограничения в езика на оригинала, жанра и тематиката няма. Единствената важна препоръка е желаните книги да отговарят на критериите на Човешката библиотека. Ако не можете да прецените отговарят ли – просто ги предложете! Ние ще четем и ще решаваме демократично. 🙂

Приемаме предложения целогодишно. 😀 Оставяйте ги тук или ни ги пращайте по мейла.

К)

38 коментара за “ГОЛЯМО ПИТАНЕ: Кои книги искате да издадем?

  1. Останалите четири книги от поредицата “Средно царство”, на Дейвид Уингроув.
    Ако е възможно.

  2. Пътят на лъва от Мюзейос, е търсена книга и гледам е изчерпана по другите сайтове, бих си я поръчала

  3. И аз желая да се издаде книгата фъстъци на Линда Гудман, както и тайните на 12-тата нощ

  4. Здравей!

    За „Чун Куо“ си говорихме и по-нагоре.

    Това, което мога да добавя сега, е, че аз вече съм чел части от последните няколко книги в „Чун Куо“ – и според мен са МНОГО далеч от това, което търсим като усещане и ценности в поредицата ни. Една от книгите беше пълна с човешки изтезания, в много натуралистични подробности. 🙁 Финалът пък е… кръпка. Не знам как да го обясня другояче, без да го оспойля.

    Второто – и по-важното – е, че напоследък не виждаме смисъл да влагаме усилия за превод и уреждане на правата на чужди издания. Статистиките на поръчките за „Песента на ханджията“ показват защо. Бихме се активизирали в тази посока, когато се активизират и самите читатели.

  5. Здравейте,
    Когато започна издаването на поредицата Чун Куо,
    започнах да купувам книгите и като ги прочетох се натъкнах на най-интересното фентъзи, на което бях попадала някога .За съжаление бяха издадени само първите 4 книги.Ако има някаква възможност ,издайте останалите книги от поредицата.

  6. нама ли да се намери болгарси издател да преведе дневниците на Киркегор? И колко много още неща, боже мой!

  7. здравейе, и аз бих искала да има книгата на Линда Гудман Фъстъци.Имам всичките нейни книги и тя непрекъснато споменава в тях за въпросната книга.

  8. Отбелязваме си я. 🙂

    Вие видяхте ли актуалното ни ПИТАНЕ? По него ще се ориентираме с какво да продължим – така че ви каня да участвате, и да каните свои приятели-читатели също да участват.

  9. Най-сетне в България да издадат книгата на Линда Гудман -Фъстъци

  10. Здравейте! Ровейки се в нета, попаднах на Вашия сайт, идеята Ви много ми допадна и бих искала и аз да предложа една книга – “Сто години самота” на Габриел Гарсия Маркес.

  11. Ангелче, да помоля:

    1) да смекчиш тона? И да се поопознаете първо?

    2) да преместите обсъждането във форума – тази вест е за предложения, не за разискване на подробности и достойнства.

    Специално за наскоро издаваните книги (каквато е “Момо” – потвърждавам и аз) – нека въпреки това читателите ги предлагат. Ако се съберат повече предложения за едно и също заглавие – може да го направим Посестрима книга. (Не обещавам – все пак зависи и кое издателство я е пуснало.)

  12. “Момо” е президадена есента на 2008 година от изд. Дамян Яков. “Вино от глухарчета” е издадена лятото миналата година от изд. “Бард”, което е издало и продължението – “Сбогом, лято”.

    А “езотеричната литература за широката публика” на мен не ми е по вкуса. Както казах и по-горе: по ме радват новите и сензационни разкрития за мирозданието и истинските окултни школи. И давай информация кое какво е, защото при езотериката има и опасни книги, има и книги, които вкарват в заблуждение.

  13. Ернанд, не съм чела книгата на Свами Шивананда, за която пишеш, но едва ли е повече от книгите “Животът и учението на Учителите от далечния изток”. Автобиографията на Йогананда я оценявам високо заради това, че достъпно за широката публика разказва за истински събития и хора /като нас, но развили в себе си удивителни способности; значи и ние можем/, дава познания, които да ни помогнат в нашия път и развитие – да знаем накъде вървим и целта си, да имаме компас.
    “Животът и учението на Учителите от далечния изток” – трите части, изкарани на ксерокс, бях подарила на Габи и Калин; така че, ако не ги намериш в електронен вариант, можеш да ги помолиш да ги прочетеш /ако си в София, разбира се/.
    Urantia нищо не ми говори.

    “Момо” я преиздадоха преди няколко години и се изчерпа бързо, отдавна не може да се намери.
    За “Глухарчетата” не зная.

    Пропуснах да предложа и “Атинянката Таис” – мисля, че отдавна не е издавана. За мен, лично, тя е стойностна книга и си струва да бъде преиздадена.

    Има и една книга, която, доколкото зная, изобщо не е издавана, а много хора, фенове на Линда Гудман, я чакат – “Фъстъците” на Линда Гудман. Ако се наемете да я преведете…

  14. За ЧУН КУО,
    абсолютно припокриване има по точки 4 и 5;
    по първа точка може да се каже – с проект “жица в главата” романът разглежда идеята за контрол над съзнанието, кото подтиква за размисъл, но за съжаление топлина кой-знае каква в средното кралство няма;
    по трета точка не знам какво мога да кажа, имам малко наблюдения над днешната младеж, но не и точно над четящата такава;
    а по точка втора изобщо нямам думи, не обичам леката литература, по принцип съм такъв човек, който се разтоварва от ежедневните проблеми с натоварващи и тежки четива и музика.

    по ЧУН КУО обаче има един друг проблем – оригиналът е тежък заради азиатска терминология и имена, и голям брой действащи лица; от друга страна изобщо не би трябвало да се започва продължаване на поредицата, ако не се познават тънкостите на превода от вече излезлите части, давам пример: Стивън кинг – талисманът – главния герой се казва Джек, в продължението – черният дом са го писали Джак, това не е особено дразнещо, но при поредица с размерите на ЧУН КУО трябва да се внимава много. тази поредица е за ценители – хора, които имат поне една от вече излезлите книги и би било много дразнещо ако има разлики в имена и термини.

  15. Искре, благодаря за предложенията, но аз си падам по доста по-ъндърграунд литература (Шипов, Тихоплав, Щайнер и прочие)и най-вече физика. Автобиографията на Йогананда купих още през 2000, но няма да я прочета. Мама я хареса много. Чела ли си “Живот сред хималайските учители” на Свами Шивананда? Всяка книга си има притегателна сила, особено езотеричната. Мен най-ме радват руските и европейските. Източните и западните са ми или тъпи или прекалено усложнени. Всичко в природата е просто. Така и аз търся простите модели, онези, които са толкова прости, че чак неразбираеми.
    Освен това половината от по-известната езотерика е налична в електронен вариант.
    “Животът и учението на Учителите от далечния изток” отдавна я търся. Днес тъкмо докопах електронни версии на първа и втора част и ще ги прегледам.
    Попадала ли ти е Urantia?

  16. Ето още предложения:

    “Азазел” – Айзък Азимов
    “Клошмерл” – Габриел Шевалие
    “Селестинското пророчество”, “Десетото откровение”, “Тайната на Шамбала” – Джеймс Редфийлд

  17. Искре –

    Стигат. Може дори да хартисат. *смея се*

    – – –

    Ивайло – зная за недовършения “Чун Куо”. Само да питам сега: според теб поредицата удовлетворява ли критериите на Човешката?

    Аз съм ги чел по диагонал, в оригинал, и ми е трудно да кажа, та… питам. 🙂

  18. Много искам да допрочета поредицата за ЧУН КУО на Дейвид Уингроув, за жалост тук са преведени и издадени едва първите четири тома, от които трети и четвърти се откриват много трудно. Ще е чудесно ЧОВЕШКАТА БИБЛИОТЕКА да поработи над Уингроув.

  19. Кал, аз не знам кой избира, но мислех, че заглавията, които изпратих, са достатъчни.
    Щом трябва и тук ще ги напиша /може и да не са точно същите, за които се сетя в момента, но с времето ще допълвам/.
    “Павилион за жени” – Пърл Бък
    “Вино от глухарчета” – Рей Бредбъри
    “Алексис Зорбас” – Никос Казандзакис
    “На изток от рая” – Джон Стайнбек
    “Момо” – Михаел Енде
    Приказки на Оскар Уайлд
    Романи за деца на Ерих Кестнер
    Книгите на Вили Брайнхолст /весели историйки с карикатури/

    Стигат ли за сега?

  20. Бъркате ме с някого. 😉

    Първо, не си “избирам” аз.

    Второ, ужасът ми е напълно друго чувство.

    Трето, Ермандругарю, ще трябва да надзърташ в еднороговата поща…

  21. Ерманд, аз съм от твоята “партия” и щом харесваш такива, бих ти предложила /за ужас на Калин/ “Животът и учението на Учирелите от далечния изток” на Берд Сполдинг; Автобиографията на Йогананда сигурно си я чел, “Камино” на Шърли Маклейн, “Пътят на лъва” на Мюзейос…

    Но на въпроса на Калин: Вече изпратих списък, Кал – избери си от него 🙂

  22. Айде всичкииии върхууу Ермандаа!

    :DDD

    (Всички с научно-езотерично-забранено-документалистични предложения, де.)

  23. Добър ден, да?
    Аз съм по научно-езотерично-забранената литература. В това число и документалистиката.

  24. Коце, привет! 🙂

    Да кажа за всички – засега специализираме в *художествени* книги.

    Норбеков е _почти_ художествен ;)… но преди да почнем да се занимаваме и с него, ще трябва да създадем специално звено, което работи с документалистика.

    Желаещи? Искре? Ели? 🙂

  25. Искам да виждам повече еднорози, които да стигат до повече хора в цяла България. Може би една от най-топлите книги, които съм чел.

  26. Не е спешно – издателските ни планове за тая година и без туй пращят по шевовете. 🙂

  27. хм… точно с цел да предложа нещо тук, в момента чета една книга; тъй като темата за предложенията си остава безсрочна, ще си направя удоволствието първо да я дочета; освен ако не настоявате или не се намери какво друго да се обсъди

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Към началото