Харт: Космическа мисия Вирон

Заглавията, влезли в библиотеката или пристъпящи към нея

Харт: Космическа мисия Вирон

Postby брръм » Wed Oct 16, 2019 8:53 am

Тема за дебютната фантастична повест на Момчил Даскалов.

Публикация в блогът

Image

брръм

Has thanked: 245 times
Has been thanked: 229 times

Re: Харт: Космическа мисия Вирон

Postby брръм » Wed Oct 16, 2019 8:56 am

По-долу ви предлагаме откъс от повестта.

~

– Аз съм Харт. Приятно ми е.

– И така, Харт, как попадна тук? – гласът звучеше приятелски.

– Дълга история… А всъщност къде е това „тук“?

– Аз не бързам заникъде, а „тук“ е… кораб.

– Кораб?… Значиии кораб!… Ааа… той къде е?

– В товарния сектор на транспортните хангари. Тук държат багажа, необходим за космическите експедиции.

– Космически експедиции? Какво имаш предвид? Някъде в НАСА ли съм?

– Не знам какво е НАСА. Как какви – експедициите, с които се откриват нови светове и се набират работници за титаниевите мини. Така са открили Земята и явно са те домъкнали тук, но защо си в багажния сектор?

– Какво искаш да кажеш с това „домъкнали тук“? Да не означава, че… че не съм на Земята?

– „Домъкнали“ значи „докарали“, нали? Опитах с жаргон. А „тук“ означава, че се намираш на… как измервате такива разстояния? Да, на 350 000 светлинни години от Земята, на планетата Вирон, звездна система Зинокс. Само с помощта на скок през хиперпространството може да се измине такова разстояние за броени… да видим как си делите времето… часове.

– Малеее, бая съм се отдалечил от къщи! Баща ми ми разрешава да ходя сам до градинката с кораба, търговския център и спирката на метрото. Голям периметър е и всяка година ми го разширява, ако оправдая доверието му. Ама 350 000 светлинни години си е сериозен периметър. Май съм загазил. Дали ще ми се кара много?

– В какво газиш? Виждам, че си на твърд под.

– Загазил. Метафора. Газя в неприятности. Имам проблеми. Сега разбра ли?

– Метафора? Разбрах… Не разбрах. Не разбрах и какво правиш тук.

„Какво правя тук ли? Може би трябва да кажа как видях твойте нехора да избиват мойте хора, и по случайност попаднах на вашата планета. Но няма да е разумно, нали? По дяволите. Не трябва да го казвам, но и не трябваше да го мисля… Просто не знам с какво си телепатирам…“

– А ти какво, ъъъ, кой си? – изстреля Харт. „Не си чул последните ми мисли, не си ги чул и сега не чуваш, и сега не чуваш.“ Неволно бе затворил очи.

– Аз съм Личен Ескортиращ Помощник за Компания и Асистиране. Или накратко – ЛЕПКА.

– Чудничко. И аз съм такъв. За баща ми. – Засмя се тъжно, като си спомни за Тати. „Боже, толкова е далеч…“
брръм

Has thanked: 245 times
Has been thanked: 229 times

Postby nyx » Mon Nov 18, 2019 12:10 pm

"Малкото четене" на ФБ страницата на ЧоБи:

На 14 октомври Dess wrote:Фанфари, моля!
Дълго подготвяната и още по-дълго очаквана нова книга от нашата поредица вече е на финалната права!
"Харт: Космическа мисия Вирон" на Момчил Даскалов, описваща необикновените приключения на едно още по-необикновено хлапе из Космоса - и на Земята! - сега разчита на вас. Четете откъсите, които редовно ще публикуваме тук, и си заплюйте бройка от книгата на нашия мейл.
Защо това се прави предварително - и първия зарибяващ откъс - четете тук:
https://choveshkata.net/blog/?p=7202

На 21 октомври Dess wrote:Продължаваме да събираме предварителни поръчки и По-желали за най-новото попълнение в поредицата ни!
Харт се оказва сам, далеч от дома, сред непознати същества и порядки - но остава верен на себе си: запазва безгрижието си, вихреното си въображение... и умението да се забърква в каши. Дали този път няма да се окажат твърде дълбоки и лепкави?
Вижте следващите късчета от приключението, които сме ви подготвили - и великолепния видео-трейлър на книгата!
https://choveshkata.net/blog/?p=7204

На 28 октомври Dess wrote:Четат ли ви се нови откъсчета от "Харт"? А откъсчета... без Харт? Нашият герой изглежда здравата е загазил - а обстановката на цялата планета Вирон се е нажежила до червено!
А вие разпалете още малко любопитството си тук:
https://choveshkata.net/blog/?p=7401

На 4 ноември Dess wrote:Да не си помислихте, че Харт ви е забравил? Неее, той се носи из космоса със свръхсветлинна скорост - а с него и нашата кампания за предварителни поръчки!
На планетата Вирон Харт намира добри приятели, но среща и врагове. Силни, могъщи, подмолни - и готови на всичко, за да победят.
Интригата се заплита още повече... Докъде ще стигне Харт в своята битка за истина и справедливост? Може би... обратно до родната Земя?
https://choveshkata.net/blog/?p=7403

На 11 ноември Dess wrote:Последен шанс да си поръчате предварително най-новата ни фантастична повест!
Харт ще ви омае, ще ви развесели, ще ви умили... а на места ще ви постресне мъничко. Защото нашият свят е и страшен, и опасен, и често жесток... но от нас зависи да го изпълним с грижа, обич и доброта! Дали това не е най-важният урок, който предстои да научи Харт? Или... има и още? :)
Вижте и последните ни откъси, и ще се видим на премиерата ;)
https://choveshkata.net/blog/?p=7216

nyx

Has thanked: 610 times
Has been thanked: 223 times

Postby nyx » Mon Nov 18, 2019 12:11 pm

Премиерата ще се състои на 30 ноември от 17 ч. в „Музейко“, Учебен корпус, зала „Читалня“.

Поканата в блога: https://choveshkata.net/blog/?p=7466

И във Фейсбук: https://www.facebook.com/events/478420796098212/

nyx

Postby nyx » Mon Nov 18, 2019 12:56 pm

От пощата на ЧоБи до листата "Приятели":
На 14 октомври frog wrote:Здравейте, дружина!
След някоя и друга седмица ни предстои новостта „Харт: Космическа мисия Вирон“ на Момчил Даскалов. Заповядайте да разгледате. Това май ни е книга 33 o_O
Докато траеше редакцията на текста, из пощата на ЧоБи се разнасяше кикот :)))
По-нататък ще има още откъси и визуални материали. Ако желаете да четете на хартия, моля да заявите конкретен брой книжки и да споделите актуален телефонен номер. Все още нямаме прогноза за цена, но винаги се стараем да е достъпна. Ако закъсаме с финансите, ще ви помолим за предплащане при влизане на книгата в печатница.

Весели приключения и приятен ден :)
Христина

На 15 ноември frog wrote:Здравейте!

Вече е ясна приятелската цена на новото звездно приключение – 10 лв.
Много ще ни помогнете, ако успеете да предплатите бройките, които ви интересуват, за да можем да заплатим тиража, понеже книгата е с едната си корица :D в печатницата.
Начините можете да разгледате тук: https://choveshkata.net/blog/?page_id=180.

Творението се разположи на 172 стр. А5 и обещава да е джиджи-биджи ^_^. Шрифтът е Adys за улеснено четене и симпатичност. Историята е особено обичлива, включително изразено екологично и социално ориентирана.

Планирали сме знаменателна премиера на 30.XI. (събота) от 17 ч. в Музейко – Учебен корпус, зала "Читалня".
https://www.facebook.com/events/478420796098212
Запишете си, защото не се знае дали ще ви напомним ^_^

Приятен ден,
хрстн

nyx

Postby nyx » Sun Dec 01, 2019 2:27 am

От пощата на ЧоБи до листата "Приятели":
На 26 ноември Dess wrote:Приятели,

Пътува ли ви се из космоса? До далечна планета... а после накъде?
Разследва ли ви се мистерия? Парче поглъщащ светлината плат и странни хъркащи същества... какво ли крият?
Последвайте Харт на шеметната му разходка сред звездите, където ще намери и приятели, и врагове... и още нещо.

Повестта "Харт: Космическа мисия Вирон" на Момчил Даскалов може да поръчате оттук:

https://choveshkata.net/blog/?p=7483

И не забравяйте да се отбиете в събота на премиерата! Часът е 17:00, мястото - зала "Читалня" в Учебния корпус на Музейко, а забавлението е гарантирано! Какво да очаквате сме описали тук:

https://choveshkata.net/blog/?p=7466

Водете си хлапетата, носете си усмивките, и нека се повеселим заедно!

Чакаме ви на Вирон… пардон, в Музейко! ;)
Дес, Момчил и екипът на ЧоБи

nyx

Postby Dess » Wed Dec 04, 2019 7:36 am

И анонс за приятели онлайн:

Електронно и хартиено издание на „Харт: Космическа мисия Вирон“

Приятели (:

Трийсет и третата книга в поредица „Човешката библиотека“ току-що кацна:

„Харт: Космическа мисия Вирон“ – Момчил Даскалов

Image

– Малеее, бая съм се отдалечил от къщи! Баща ми ми разрешава да ходя сам до градинката с кораба, търговския център и спирката на метрото. Голям периметър е и всяка година ми го разширява, ако оправдая доверието му. Ама 350 000 светлинни години си е сериозен периметър. Май съм загазил. Дали ще ми се кара много?

– В какво газиш? Виждам, че си на твърд под.

– Загазил. Метафора. Газя в неприятности. Имам проблеми. Сега разбра ли?

– Метафора? Разбрах… Не разбрах. Не разбрах и какво правиш тук.

„Какво правя тук ли? Може би трябва да кажа как видях твойте нехора да избиват мойте хора и по случайност попаднах на вашата планета. Но няма да е разумно, нали?“

След пореден сблъсък с училищния бабаит дванайсетгодишният Харт търси убежище в мазето… и попада на изумително откритие. Парче поглъщащ светлината плат, стъклени цилиндри с тайнствен газ и ужасяващ репортаж по новините ще го отведат на най-голямото приключение в живота му.

При все развинтеното си въображение, Харт изведнъж попада в свят, какъвто не е и сънувал. Дали извънземните телепати му мислят злото? Ще намери ли сред тях неочаквани приятели? Какви ли тайни крие добре устроената им планета?

„Харт: Космическа мисия Вирон“ е история за стремежа на едно хлапе да намери мястото си в свят, изпълнен с лицемерие, несправедливост и неподозирани опасности… но и с приятелство, вярност и „специални“ дарби, които само трябва да отключиш. Докъде трябва да стигнеш, за да откриеш… себе си?

Повече за „Харт: Космическа мисия Вирон“ открийте тук.

Повестта излиза както в хартиен, така и в електронен вариант. Като останалите издания на Човешката библиотека, електронната версия се разпространява без дигитални (DRM) защити и следва принципа „читателите плащат колкото и ако преценят“. Всички приходи се разпределят между творческите участници: автори, редактори, коректори, художници и оформители.

И понеже Коледа е зад ъгъла, ако търсите подарък за приятели читатели – вижте как да им подарите е-изданието с наша помощ. Може и с посвещение от автора. ;)

На прага на нова мисия,
Момчи, Дес, Кал и всички в ЧоБи

Започваме да разпространяваме по сайтовете, форумите и социалните мрежи – давайте всички :)

И отбелязвайте тук къде пускате линкове – да не дублираме усилия.

Аз лично, понеже форумно присъствие нямам :), след малко сядам да пиша отзив в Гудрийдс и ще напускам него по ФБ групите "Какво четеш?", "Пространство за български книги" и "Откривам и споделям български книги".
Last edited by Кал on Thu Dec 05, 2019 10:40 am, edited 2 times in total.
Reason: сменям с по-ситна корица
Reachin' for the stars... Why wait for one to fall?

Dess
трън в гащите

Has thanked: 172 times
Has been thanked: 287 times

Postby mitseva » Wed Dec 04, 2019 1:34 pm

За сега съм пратила препоръки на другарчетата си в GR. По-натам когато имам мои лични впечатления ще ги пусна и по темите в бг-мама, където участвам.
"As I walk through frozen sands
Through the flames of burning lands
My feet are torn, they're torn to strands
I will not thirst

As I cross the raging sea
Waves are crashing over me
They drag me down, they drag me down
I will not drown"

mitseva
Global Moderator

Has thanked: 488 times
Has been thanked: 409 times

Postby Кал » Thu Dec 05, 2019 10:43 am

Благодаря, Дес!

(Само смених линка за корицата с един по-ситен вариант от Goodreads, понеже някои сайтове не приемат толкова големи изображения.)

Аз разгласих в:

- forum.chitanka.info
- www.teenproblem.net/forum
- shadowdance.info/forum
- sf-sofia.com/forum
- cheteneto.subtle-bg.com (мъртъв; не ми се занимава да си правя нова регистрация в https://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=11)

А в понеделник ще пусна и в:
- Goodreads групите Bulgaria Reads и Bulgaria

Кал
Творчески директор

Has thanked: 7951 times
Has been thanked: 6281 times

Postby Dess » Thu Dec 05, 2019 11:56 am

Ето и моя отзив: пуснат в Гудрийдс и "Какво четеш?". През следващите дни ще пусна и в другите групи, за да не е накуп.

Още при първия прочит на книгата в полусуров, още нередектиран вид, се влюбих в тази история.
Заради жизнерадостния главен герой, който не спира да се хили и фантазира на пълни обороти, където и да го запратят обстоятелствата.

Заради смисленото послание, което учи децата да приемат различните, да вярват в себе си и да се борят, за да направят света по-добър. Защото от тях – и всички нас! – зависи.

Заради сериозните въпроси, които повдига – за екологията, тероризма, диктатурата – и умението да ги представи по достъпен за децата начин, без да ги опростява или смила.

Заради стремежа да говори на езика на младото поколение и да включи любимите им теми: технологии и игри от бъдещето :)

И не последно място, заради искреното желание на автора да направи книжката колкото се може по-привлекателна и достъпна – чрез корицата и използвания шрифт, предназначен да улесни хора с дислексия – за да стимулира децата да посегнат към нея.

Много съм горда и щастлива, че бях част от екипа, който помогна на тази страхотна история да види бял свят. Препоръчвам я от сърце на всички, малки и големи – допуснете Харт в живота си, и той ще стане по-пъстър, по-весел и мъничко по-мъдър!
Reachin' for the stars... Why wait for one to fall?

Dess
трън в гащите

Has thanked: 172 times
Has been thanked: 287 times

Return to Книгите