Предстои излъчване на премиерата на “Щури букви” в “Жираф кафе-книжарница”, София – 2.IV.2025 от 15 ч.
Светлини сред сенките на лента
Предстои излъчване на премиерата на “Щури букви” в “Жираф кафе-книжарница”, София – 2.IV.2025 от 15 ч.
До 8 март 2025 г. с 10% от всяка поръчка на хартиена книга от Човешката библиотека подкрепяме труда на Павлина Върбанова от сайта „Как се пише?“. Без нея трудно бихме издрапали от дебрите на българския правопис и пунктуация, докато изтръскваме поредния брашнен чувал на тежка коректура. След 8 март своевременно ще насочим към Павлина събраните средства. Пожелаваме успех на миникампанията! ^_^
Наскоро научихме за казанлъшката работилничка “Бисквитките“! ^_^ Можете да се абонирате за ИСТИНСКИ бисквитки и така да подпомагате дейността на мъничкото предприятие, което осигурява благотворна работна среда за младежи със специални потребности. Още една гордост за Казанлък освен Светлини сред сенките! ^_^
“Пакети” с книги или отделни издания, които бележат последните месеци или пък цели 21 години! Да, клубът на Светлинките е по-дърт от Чоби.
Припомняме си вдъхновяващо интервю на БНР: “Хоризонт” с Весела Фламбурари за Мина и (поднасянето на) важните теми в детския живот.
На 25 януари „Цитаделата“ награди Drake Vato с титлата „Български автор на годината“ за романа The Celestial Way. Ако все още не сте го разгърнали, поискайте си го на хартия или електронно! 🙂
Продължете четенето на “До 8 март подкрепяме труда на Павлина Върбанова”
Мина се и… осемнайстият рожден ден на Чоби?!… Това обяснява защо не прилича много на себе си* и води самостоятелен живот с най-разнообразни интереси. Ама да вземе да се изнесе най-сетне, че място няма вкъщи.
Декемврийският ни обзор напомня, че по света и у нас излязоха няколко книги, на които държим отвъд времето, пространството и други условности. Споменаваме и цифри, за да не става объркване. Накрая има и една бомбастична изненада.
Най-сетне „Щури букви“ на Светлини сред сенките! Цветното мастило се е справило чудесно с рециклираната хартия!
„Да пробудиш драконче“ от Николай Теллалов, беличко.
Драконче заедно с „Царска заръка“ – разновидово разполагаме с цялата змейска поредица! ^_^ Сбъдна се мечтата Теллалова Дракончето и Заръката да са под един покрив и дори са в теллаловския формат на Слънцето ^_^. Сборното издание при нас е за 18 пари, защото не бива да струва повече от Слънцето :).
Цена на сборния том + „Пълноземие“ + „Слънце недосегаемо“ = 40 лв.
Цена на Драконче + сборен том + „Пълноземие“ + Слънце = 50 лв.
„Ех, магесническа му работа“ на Калоян Захариев, при нас за 24 пари.
Винаги съм се чудела защо издателствата слагат безумно високи цени на новите си книги, а после ги намалят току безбожно, което прави първоначалния ценови удар безсмислен, безпредметен и още по-безпардонен, като поне у мен оставя усещане за… „Тая книга не ни трябва повече, разчистваме склада“.
„Злато от Загрей“ при нас за 28 пари, както и „Мина, магиите и бялата стъкленица“ от Весела Фламбурари!
„Роса“ е вторият сборник с разкази на Георги Атанасов, при нас за 10 пари. Оставил ни е и своята стихосбирка „Отблясъци“. В новия сборник е поместен и разказът „Минус петдесет градуса“.
За бомбастичната изненада: Продължете четенето на “18 лета по света и у нас”
На 3 юли от 21 ч. предстои особено приятен концерт на мексиканските музиканти Sonido Gallo Negro! Клуб Singles, НДК. Мостра на емблематичния и заразителен музикален стил cumbia* има и на страницата с билетите – подкрепят дейността на организатора Alarma Punk Jazz, за да може да продължи да ни радва с музикални съкровища от цял свят и да изплати натрупани дългове.
Продължете четенето на “Възкресяващо лято”
Fun fact: понеже долу-горе нищо в Човешката библиотека не е като хората, вероятно и никога няма да бъде… и “новата” “Невидена река” ще носи грешките на “старата” – явно нищо на този свят, или поне в тоя живот, не се прави без бързане и в нормален ред. Та по волята на автора книгата нахлу в печатницата с дъртия си финализиран файл, а корицата отказваше да влезе, но я принудиха. Нещо там я залъгаха, че не е дефектна ;). Е, резултата пак ще си го обичаме с картината на Иво Константинов, но… перфекционизмът (по-точно притежателите му) страда за пореден път. Само дето в случая дори не става дума за перфекционизъм, а за качество, поне на тялото. Някак в изпълнението на книгите си не можем да догоним класата, която изискваме от книжната индустрия, за да се чувстваме добре като читатели. Кофти тръпка. Това, че поне при нас е от сърце, не знам дали помага. Но пък можете да си поръчате електронната книга :). Електронните версии са по-актуални, макар че в книгоиздаването все брашнени чували потупваме.
Продължете четенето на “Mузикални срещи с автор и книги в чест на Ели Вълканова”